Kontakt

+420 465 524 254

Aqua aerobic

Aqua aerobic je aerobní cvičení ve vodě, zaměřené na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Oproti ostatním formám aerobicu je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání naše klouby, ale i kardiovaskulární systém. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, nesportovce a starší jedince. Ponoření do vody dává pocit soukromí, těšíme se ze skupinového tréninku a je dobrou zábavou a to vše za doprovodu motivační hudby. Díky sestupnému dnu cvičíme v mělké vodě (hloubka do pasu), ve vodě přechodové ( hloubka maximálně po ramena) a ve vodě hluboké (bez kontaktu se dnem).

Cvičení ve vodě má rehabilitační účinky a napomáhá udržovat pevnost kostí. Hydrostatický tlak ve vodě působí pozitivně na krevní oběh a lymfatický systém a může tak docházet ke snižování zadržované vody v těle. Masážní efekt vody pomáhá efektivněji odbourávat celulitidu. V průběhu cvičení se nebudete cítit zpocení, protože jste celou dobu příjemně ochlazováni vodou.Nemusíte umět plavat.

Délka lekce je 60 min. Cena za lekci je 160 Kč. Vstup na lekci hradíte před jejím zahájením na pokladně Krytého plaveckého bazénu v hotovosti, platební kartou, poukázkami nebo Městskou kartou. Pro účast není nutná žádná předchozí rezervace.

Lekce začíná zahřátím, tzn. zvýšením tepové frekvence a postupným přivyknutím na vodní prostředí a pohyb ve vodě. Dále následuje posilování, cviky na flexibilitu, svalovou vytrvalost a sílu. Lekce by vždy měla končit krátkým strečinkem a znovu zahřátím, tak abychom tělo dostali opět do tepelné pohody. Při cvičení ve vodě se používají různé pomůcky, které zvyšují odpor vody a tím zefektivňují celý trénink. Pomůcky napomáhají stabilitě ve vodě nebo naopak dle způsobu užití zvyšují účinnost posilování.

  • Unipásy – které lze umístit do pasu, na paže i kolem kotníků
  • Aqua čínky
  • Aqua nudle
  • potřebujete plavky, nejlépe jednodílné sportovního střihu – s dvoudílnými máme špatné zkušenosti (nedrží, padají ramínka)
  • osušku
  • plastovou lahev s pitím (doporučujeme iontové nápoje s přídavkem magnézia, neperlivou vodu s citronem nebo neslazený bylinkový čaj

čtvrtek 19:00 – 20:00 hod. dle platné provozní doby

KONTAKTUJTE NÁS:

Pokud chcete odpověď na zaslanou zprávu, prosím vyplňte Vaši e-mailovou adresu nebo kontaktní telefon. Po vyřízení zprávy bude Váš kontakt smazán.

Přihlášení k odběru novinek

Nyní se můžete přihlásit k odběru novinek na našich stránkách. Jednou týdně vám zašleme do e-mailové schránky souhrn posledních aktualit. Aktuální informace pro vás.

Odesláním dávám souhlas ke zpracování osobních údajů pro účely zasílání novinek na e-mail.