Žabka Katka vyzkoušela malé plavce

Krytý plavecký bazén v Ústí nad Orlicí hostil 8. ročník soutěže „Vodní hrátky žabky Katky“ pro mateřské školy, kterou pořádala Sportovní a vzdělávací o. p. s. Do soutěže se zapojilo 5 mateřských škol: MŠ DLOUHOŇOVICE, MŠ HELVÍKOVICE, MŠ JEHNĚDÍ, MŠ LENTILKA, MŠ LÍŠNICE. Soutěžilo 30 dětí, které byly rozděleny do 5 závodních týmů.

Družstvo s šesti soutěžícími mělo za úkol absolvovat šest stanovišť, kde byly pohádkové postavičky a vždy se plnil úkol ve vodě. Děti spolupracovaly jako jeden tým a do výsledků se jim započítal čas, za který se všechny vystřídaly na stanovišti. Na prvním místě se umístila MŠ LENTILKA, druhé místo získala MŠ LÍŠNICE, třetí místo MŠ DLOUHOŇOVICE, čtvrté místo MŠ JEHNĚDÍ a páté místo MŠ HELVÍKOVICE. Vítězné družstvo si odneslo pohár a dort s obrázkem žabky. Všechny děti si odnesly medaile a ceny partnera soutěže České průmyslové zdravotní pojišťovny. Záštitu nad soutěží poskytla Ing. Květa Matušovská, poslankyně PS ČR, kterou zastoupila paní Lidmila Kružíková a předala pohár vítězům. Dort předal Ing. Václav Knejp, jednatel městské společnosti TEPVOS. Podporu soutěži RSDr. Jaroslav Fišer, zastupitel města Ústí nad Orlicí a Pardubického kraje.

Děkujeme všem plaváčkům za jejich výkony, radost a nadšení soutěžit. Děkujeme mateřským školám za účast a trpělivost. Také partnerům a podporovatelům tradiční soutěže v Ústí nad Orlicí. Těšíme se na další ročník.


Sdílet!