Masáže

Klasické, sportovní a rekondiční masáže

Masáž je považována za nejstarší léčebný prostředek. První reakce na jakýkoliv úder nebo poranění je, že si začneme postižené místo intuitivně hladit a třít což je vlastně masáž.

Jaký je účinek klasické masáže?

Mechanický účinek masáže spočívá v tom, že podporujeme návrat odkysličené krve zpět směrem k srdci. To znamená, že se krev, která odevzdala cenné živiny do periferních míst našeho těla, pomocí masáže rychleji vrací k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky potřebné pro výživu celého organismu. Urychlujeme tak celkovou regeneraci organismu.

Druhý účinek masáže je biochemický. Při dobře prováděné masáži dochází ke změnám i na povrchu kůže. Masáž aktivuje chemické látky (acetylcholin a histamin) našemu tělu vlastní, které jsou v nižší koncentraci. Tyto látky způsobí roztažení povrchových vlásečnic, které jsou uloženy pod kůží a ty se pak naplní krví a dochází ke zčervenání kůže. Reflexně působíme na vnitřní orgány díky tlaku na reflexní body, které jsou po celém těle.
Vhodně zvolenými masážními hmaty a prostředky dosahujeme odezvy nejen v místě působení, ale i v místech vzdálených a následně tak i v celém organismu. Z tohoto pohledu tak můžeme hovořit o účincích místních, vzdálených a celkových.

Lokální účinek masáže

Masáž urychluje odstraňování povrchové zrohovatělé vrstvy pokožky, dochází ke zvýšené sekreci potních a mazových žláz. Podporuje návrat žilní krve do srdce a urychluje vyprazdňování lymfatických cév. Rozšířením kapilár se zvyšuje prokrvení, přísun kyslíku a urychluje se tak látková výměna. Snižuje se svalové napětí. Působením na nervová zakončení na povrchu těla vyvoláváme odezvu na vzdálených místech. Jedná se o reflexní účinky masáže, které se projevují změnou prokrvení a zlepšením činnosti hluboko uložených orgánů.

Sportovní a rekondiční masáž

Jedná se o masáž odstraňující svalové napětí po náročných sportovních výkonech. Rekondiční masáž je určena při únavě, stresu a pracovním vypětí.

Jaký je účinek sportovní masáže?12349800_xxl

  • Podpora regenerace svalstva a tkání.
  • Zmírnění bolesti pohybového aparátu a zlepšení výkonnosti.
  • Zvýšení prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí.
  • Podpora lymfatického a cévního systému v odplavování toxinů.
  • Zbavení pocitu ztuhlosti.
  • Ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a fyzické aktivitě.

Masáže zajišťuje pan Libor Tomáš na základě živnostenského oprávnění. Místnost naleznete v suterénu Krytého plaveckého bazénu.

Masáže můžete objednávat na: masér Libor Tomáš  mobil: 603 467 656 mail: libor.tomas@centrum.cz

CENÍK – MASÁŽE JE MOŽNÉ PLATIT MĚSTSKOU KARTOU

Hodinová masáž dle vlastního výběru 60 min. 300,-
Klasická masáž  (< 60 min.)  
masáž zad 45 min. 250,-
masáž šíje 45 min. 150,-
masáž horních končetin 45 min. 200,-
masáž dolních končetin 60 min. 300,-
Sportovní  (< 30 min.)  
masáž hýždí <20 min. 100,-
masáž nohou zezadu <20 min. 150,-
masáž nohou zepředu <20 min. 150,-
masáž chodidel <30 min. 150,-
masáž ramen <20 min. 100,-
masáž rukou <20 min. 150,-
masáž zad <30 min. 200,-
masáž šíje <20 min. 100,-

Sdílet!