Jóga – NOVINKA!

REZERVACE LEKCE

Jóga je cvičení těla i mysli, které vede k harmonizaci, protažení a také posílení obojího. Jedná se o klasickou nedynamickou podobu jógy – hatha jógu  – která se cvičí bez hudby, aby nebyla nikterak narušována pozornost, kterou praktikující po celou dobu lekce upírají k dechu a k dráze, kterou v těle vykonává.

Jak lekce probíhá

Lekce začíná krátkým zklidněním a relaxací vleže, následuje protažení a zahřátí formou Pozdravu slunci. Poté již nastupují jógové polohy – ásany – které jsou řazeny za sebou s určitým záměrem a zaměřením dané lekce. Může se jednat o posílení středu těla, uvolnění kyčlí, rozhýbání páteře, ale také o posílení víry v sebe sama, zvýšení sebevědomí, eliminace prožívaného stresu a podobně. Nikam se nespěchá, v jednotlivých polohách se setrvává delší dobu, aby bylo možno si uvědomit dechové pohyby, které svaly se zapojují a jaké pocity daná poloha vyvolává. Lekce je zakončena podobně, jako začíná – vleže, kde v sobě praktikující nechají doznít pocity z uplynulého cvičení.

Jóga je jedinečná cesta, která nám pomáhá pracovat se sebou nejen na podložce, ale také mimo podložku. Cílem lekcí je naučit praktikující pracovat s tělem i myslí tak, aby bylo obojí silné a schopné podržet je v životě a v situacích, které denně přináší. Lekce je prostorem, kde si praktikující mohou odpočinout a strávit příjemný čas se sebou a se svým dechem. Cílem není se zapotit a „zničit“, ale uvolnit se, protáhnout a posílit tělo i mysl tak, abychom obojí dokázali ovládat k vlastnímu prospěchu.


Sdílet!