Plavání pro dobrou věc

V pondělí 22. 5. 2017 se konal, již 6. ročník akce Plaveme pro dobrou věc, která se pravidelně koná v Krytém plaveckém bazénu v Ústí nad Orlicí. Akce proběhla ve spolupráci s hlavním pořadatelem CSP – Stacionář Ústí nad Orlicí a městskou společností TEPVOS  Ústí nad Orlicí.

Závodů v plavání se zúčastnilo 17 plavců s mentálním postižením ze tří zařízení našeho okresu (ZŠ speciální ÚO, Stacionář Česká Třebová a Stacionář Ústí nad Orlicí). Plavci byli rozděleni do skupin podle své kategorie. Dále pak na plavec a plavec s pomůckou. Nejrychlejším plavcem se stal Radim Richter ze ZŠ speciální v Ústí nad Orlicí s časem 0:27: 75 hodin. Plavci Stacionáře Ústí nad Orlicí dosáhli krásných sportovních výsledků. Marie Bartošová vybojovala 1. místo ve své kategorii v čase 0:39:13 hodin. M. Hamřík obsadil 2. místo s časem 0:40:18 hodin, P. Tejkl byl také druhý ve své kategorii, Katka Peterková vybojovala 3. místo a Naďa  Harapátová 4. místo. Ve skupině plavec s pomůckou byl na 2. místě Míra Gregar s časem 1:27:56 hodin. Jirka Krejsa si vyplaval 3. místo a Jaroslava Peterová byla čtvrtá. Zlatou medaili si odvezl do České Třebové Matěj Gala.

Pěkné sportovní odpoledne bylo zakončeno předáním cen všem plavcům. Velký dík patří partnerovi soutěže, městské společnosti TEPVOS za poskytnutí prostoru bazénu.