Dále nabízíme

 

AQUA-AEROBIC

Ceník Aqua-Aerobicu

Jedna lekce 90 Kč
Studenti 80 Kč

Termíny cvičení: každé úterý v době od 20:00 do 21:00 hod.

Co je aqua aerobic?

AQUA AEROBIC je aerobní cvičení ve vodě. Je zaměřený na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Oproti ostatním formám aerobicu je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání naše klouby, ale i kardiovaskulární systém. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, nesportovce a starší jedince, navíc má mnoho psychologických účinků. Ponoření do vody dává pocit soukromí, těšíme se ze skupinového tréninku a je dobrou zábavou a to vše za doprovodu motivační hudby. Způsob cvičení záleží na hloubce vody. U nás díky sestupnému dnu cvičíme v mělké vodě (hloubka do pasu), ve vodě přechodové ( hloubka maximálně po ramena) a ve vodě hluboké (bez kontaktu se dnem).

Co vás čeká?

Lekce začíná zahřátím, tzn. zvýšením tepové frekvence a postupným přivyknutím na vodní prostředí a pohyb ve vodě. Dále následuje posilování, cviky na flexibilitu, svalovou vytrvalost a sílu. Lekce by vždy měla končit krátkým strečinkem a znovu zahřátím, tak abychom tělo dostali opět do tepelné pohody.

Pomůcky ke cvičení

Při cvičení ve vodě se používají různé pomůcky, které zvyšují odpor vody a tím zefektivňují celý trénink.

  • Unipásy – které lze umístit do pasu, na paže i kolem kotníků
  • Aqua čínky
  • Aqua nudle

Pomůcky napomáhají stabilitě ve vodě nebo naopak dle způsobu užití zvyšují účinnost posilování. Pomůcky lze použít jednotlivě nebo různě kombinovat. Tím se hodiny stávají různorodé a atraktivnější.

Oblečení a pitný režim

Pro cvičení potřebujete plavky, nejlépe jednodílné sportovního střihu. S dvojdílnými máme špatné zkušenosti (nedrží, padají ramínka). Dále pak osušku a vezměte si sebou plastovou lahev s pitím. Doporučujeme iontové nápoje s přídavkem magnézia, neperlivou vodu s citronem nebo neslazený bylinkový čaj. Pokud chcete zvýšit účinek redukce, lze použít před cvičením různé potravinové doplňky. Osvědčeným prostředkem na zformování postavy a na efektivnější úbytek tuku je L- Carnitin, s různými přídavky (koenzym Q10, HCH a chrom 3+). Podporuje odbourávání tuku, omezuje jeho ukládání a podporují fyzický výkon. Na našem trhu jich je dnes na výběr velké množství. Rádi poradíme.

Přednosti a výhody aqua aerobicu

– cvičení, které nepřemáhá svaly a nezatěžuje velké klouby a páteř – díky odporu vody se nemusíte nadměrně přepínat – srdeční tep při cvičení ve vodě je nižší, než kdybyste tyto cviky prováděli se stejnou intenzitou na suchu – zvyšuje anebo alespoň udržuje pevnost kostí (prevence osteoporózy) – procvičujete svaly, které jsou málokdy zatěžovány na suchu a díky tomu jsou ochablé – hydrostatický tlak, který na vás ve vodě působí, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém a tím pomáhá snížit zadržování vody v těle – masážní efekt vody vede k prevenci celulitidy – druhý den po cvičení vás nebude trápit žádná svalová únava – i když se při cvičení potíte, nikdy se nebudete cítit zpocení, neboť jste vodou příjemně ochlazováni – cvičení ve vodě je zdravé, má rehabilitační účinky – při cvičení se skrýváte ve vodě, což určitě povzbudí ty, kdo se jinak při aerobicu v tělocvičně stydí – vzduch nad vodou je čistý, bezprašný, proto je vhodný i pro alergiky – nemusíte umět plavat – nemusíte si namočit vlasy – JE TO ZÁBAVA

 

Aquazorbing

Aquazorbing – relax a zábava

Hodiny Aquazorbingu dle provozní doby krytého plaveckého bazénu. Při pronájmu bazénu lze objednat i Aquazorbing.

Ceník Aquazorbingu

1 jízda 30 Kč

Pouze na objednání na telefonním čísle: 465 524 254, maximální kapacita 20 osob / 1,5 hod.

 

Parní kabiny

Nabízíme tyto možnosti parní kabiny:

– samostatná parní lázeň, parní lázeň a sůl (koncentrát jodové soli)

– sůl (mlha z koncentrátu jodové soli)

– parní lázeň s vonnou esencí

Pozitivní účinky páry:

– ochrana respiračních orgánů proti kapénkovým onemocněním

– ozdravné vlivy na pokožku a pleť

– ochrana proti infekcím horních cest dýchacích

Infrakabina

– zvyšuje roztažnost kolagenových tkání

– snižuje kloubní tuhost

– snižuje svalový spamus

– poskytuje snížení bolesti

– pomáhá při rozkládání zánětlivých infiltrátů, edémů a výpotků

– zlepšuje prokrvení kůže, elasticitu a napětí

– zlepšu akné, ekzémy, lupenku, popáleniny a poškození kůže (odřeniny, pořezání)

– hluboké prohřátí a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy

Solární louka

Pozitivní vliv opalování:

– během 2-3 týdnů si vybudujete tzv. sluneční odolnost

– lepší prokrvení pokožky

– lepší funkce vegetativního nervového systému

– posiluje krevní oběh a tvorbu krve

– napomáhá k odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu

 


Sdílet!